MB-70HI system okienno drzwiowy o podwyższonej izolacji termicznej

system MB-70HI
system MB-70HI - budowa
system MB-70HI - schemat

W odpowiedzi na wciąż wzrastające zapotrzebowanie na produkty budowlane wyróżniające się wysokimi parametrami izolacyjności termicznej, opracowano systemy okienno-drzwiowe. Są nimi MB-70HI oraz MB-70US HI wyposażone w termiczną przegrodę, a także osłonowa ściana powstała w oparciu o okna MB-70CW HI. Ich budowę oparto na systemach bazowych: MB-70, MB-70US i MB-70CW, które są cenione, sprawdzone i rozbudowywane.

W odróżnieniu od izolacyjności ram systemów bazowych, ta w ww. systemach jest znacznie wyższa. W przypadku MB-70HI współczynnik Uf dla konstrukcji wynosi od 1,0 do 2,3 W/m2K. Jest to zależne od zastosowanych akcesoriów i profili.

Atuty systemu MB-70HI

Jego izolację termiczną można podwyższyć, dzięki zamontowaniu w centralnej komorze izolacyjnej specjalnych wkładów. Za sprawą niskiego współczynniki przewodzenia ciepła, wkłady zmniejszają przepływ ciepła przez komorę. Ich centralne umiejscowienie obniża również promieniowanie termiczne i konwekcję.

Drzwi i okna systemu MB-70HI (jak przy systemie bazowym) mogą zostać zastosowane przy wykonaniu zabudowy indywidulanej i fasad aluminiowych. Przy wykorzystaniu jako wypełnienie ścian słupowo-ryglowych wskazane jest połączenie ich z systemem z podwyższoną izolacyjnością termiczną – MB-SR50 HI.

Do pobrania