MB-45, MB-45D - system okienno-drzwiowy bez izolacji termicznej

aluminiowy system MB-45
system MB-45 - budowa
MB-45, MB-45D - system okienno-drzwiowy
MB-45, MB-45D
system okienno-drzwiowy
schemat - system okienno-drzwiowy

Nowoczesny aluminiowy system MB-45 służy do budowania elementów zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej np.: gablot, boksów, witryn, wiatrołapów, ścianek działowych, okien oraz drzwi (w tym przesuwanych automatycznie i ręcznie) i wahadłowych, które nie wymagają izolacji termicznej.

Konstrukcyjna głębokość kształtowników okna wynosi: dla ościeżnicy 45 mm i dla skrzydła 54 mm. W przypadku drzwi jest to 45 mm dla ościeżnicy i skrzydła. Dzięki takim parametrom głębokości kształtowników uzyskuje się efekt jednolitej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu okna lub w przypadku drzwi efekt zlicowanych powierzchni ościeżnicy i skrzydeł.

Wytrzymałe i ciekawe rozwiązania

Dzięki kształtowi profili uzyskuje się wytrzymałe, ale i zarazem smukłe konstrukcje drzwiowe i okienne. Innym ważnym atutem systemu MB-45 jest opcja wyginania profili – skrzydeł, ościeżnic i przewiązek, co pozwala na stworzenie konstrukcji łukowych oraz łuków. Dzięki zastosowaniu uszczelek wykonanych z syntetycznego kauczuku EPDM gwarantującego wieloletnią odporność na eksploatację zostaje zachowana szczelność drzwi i okien.

Wiele możliwości zastosowania

Charakterystyczny dla MB-45 jest jego związek z systemami okienno-drzwiowymi MB-60 oraz MB-70. Jego atrakcyjność jeszcze bardziej podkreśla kilka opcji wyboru między rozwiązaniami i szczegółami konstrukcyjnymi np.: uszczelnienia drzwi wahadłowych i przesuwnych, dolnego uszczelnienia skrzydeł drzwiowych lub zastosowania listwy przyszybowej o konkretnym kształcie czy też wysokości i kształtu progów drzwi.

System MB-45 umożliwia wykorzystanie zestawów szybowych, których grubość wynosi od 2 do 35 mm w skrzydłach okiennych, a także od 2 do 26 mm w przypadku skrzydeł drzwiowych oraz w oknach stałych. Jest on również bazą dla specjalnych rozwiązań, m.in.: drzwi i przegród dymoszczelnych MB-45D (klasa S30) i tzw. „wrębowych” drzwi MB-45S.

Do pobrania