Konstrukcja ram GEALAN producenta okien Sapor w systemie Monoblock umożliwia zamontowanie okien PCV w warstwie izolacyjnej budynku. Dzięki temu ościeżnica obejmuje ścianę, a co za tym idzie powstaje charakterystyczna opaska na zewnątrz i wewnątrz budynku. 

Dopasowana rama

Nasza oferta obejmuje ramy w kilku szerokościach.Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie okien do wszystkich rodzajów ocieplenia budynku.

Okna francuskie - czyli jakie?

Ramy monoblock znajdują zastosowanie głównie w tzw. "oknach francuskich". To właśnie we Francji praktykowana jest taka technika wstawiania okien, gdyż budynki są ocieplane od wewnątrz. Nie ma jednak przeszkód, aby zastosować tę metodę również w przypadku izolacji zewnętrznej. 

Parapet zewnętrzny zintegrowany jest z ramą okna, co daje efekt estetycznego maskowania ocieplenia na całym obwodzie okna. Jednocześnie, przy takim rozwiązaniu, nie powstają mostki termiczne. Natomiast wewnętrzna przylga ramy monoblock, dzięki gustownemu wykończeniu, nie będzie wymagała w wielu przypadkach dodatkowych obróbek gipsowych.

Okno PCV GEALAN 5502
GEALAN 5502 - budowa okna