Jesteśmy producentem okien PCV z Poznania. Nasze okna różnią się pod względem konstrukcyjnym od standardowych, dostępnych na rynku produktów, ponieważ oparte są na innowacyjnych profilach marki VEKA. Posiadają one trzymilimetrowej grubości ścianki oraz pięciomilimetrowej szerokości komory wewnętrzne, dzięki czemu uzyskują ponadprzeciętną trwałość i stabilność. Jest to także efekt zastosowania większej ilości tworzywa PCV (nawet o 10% w stosunku do standardowych okien).

Jako producent okien plastikowych i drzwi PCV, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dla Klientów liczy się wysoka jakość oraz trwałość produktów na lata. Dzięki zastosowanej przez nas konstrukcji, okna PCV gwarantują wysoką izolacyjność termiczną i idealną ochronę przed hałasem. Są to nietypowe produkty o wzmocnionej strukturze, co sprawia, że mają także większą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 • Okna PCV veka

  VEKA

  Okna plastikowe Veka to eleganckie profile plastikowe oraz klasyczny wygląd. Veka to również rewelacyjny system zastosowanych uszczelek i komór, który gwarantuje szczelność i codzienne oszczędzanie na opłatach za prąd, gaz lub olej. Okna z profili PCV klasy A, to sprawdzone rozwiązania i dobry wybór na lata.

  Zobacz więcej

 • Najwyższej klasy okna PCV Gealan

  GEALAN

  Gealan to produkt najwyższej klasy. Okna te mają świetne właściwości termoizolacyjne dzięki zastosowaniu kilku komór w ramie i skrzydle. Dzięki spójnemu systemowi rozmieszczenia uszczelek została osiągnięta bardzo dobra izolacyjność cieplna. Wzmocnienia stalowe ramy i skrzydeł dają profilom doskonałą stabilność i trwałość.

  Zobacz więcej

 • Typowy skandynawski design okien Danline

  DANLINE

  System PCV Danline ma wiele do zaoferowania pod kątem wzornictwa. Jest to typowy, skandynawski design, z ciekawym kształtem profili i specjalnymi okuciami umożliwiającymi różne sposoby otwierania.  W oknach Danline zamontowano zestaw uszczelek gwarantujących doskonałą izolację akustyczną i cieplną.

  Zobacz więcej

Okna energooszczędne

Wśród naszych okien PCV znajdują się okna energooszczędne. Są to produkty o niskim współczynniku przenikania ciepła – im jest on niższy, tym wyższa energooszczędność okna plastikowego. Podpowiadamy, jaka wybrać najlepsze okna energooszczędne.

Aby podjąć świadomą decyzję w tym zakresie, warto wiedzieć, jakie są elementy składowe tego typu okien. Do najważniejszych należą profil okienny i izolacyjność cieplna, przy czym profil nie powinien osiągać wyższej izolacyjności niż 1,1 W/m2k. W przypadku okien energooszczędnych producent powinien zastosować szybę z potrójnym oszkleniem wypełnionym szlachetnym gazem (może to być argon lub krypton) i pokrytym powłoką niskoemisyjną o określonym stopniu przenikalności cieplnej - Ug minimum 0,7 W/m2K, ale nie niższy niż 0,3 W/m2k. Istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest również rama dystansowa, która powinna zostać zbudowana ze stali szlachetnej albo tworzywa sztucznego (lepiej unikać aluminium).

Okna plastikowe sposobem na oszczędzanie

Okna plastikowe charakteryzują się dużą trwałością. Oprócz tego oczekuje się od nich również doskonałych właściwości termoizolacyjnych. Ich najważniejszym zadaniem jest bowiem zatrzymanie ciepła w pomieszczeniu, przekładające się na niższe rachunki za ogrzewanie. Jak wybrać okna, które pozwolą zaoszczędzić?

Najlepiej wybrać okna plastikowe z innowacyjną barierą termiczną. Jest to połączenie aerożelu w ramie i kilku warstw pianki poliuretanowej. Odpowiednia konstrukcja okna plastikowego, duża liczba komór i grubość ścianki profilu to gwarancja skutecznej ochrony przed napływającym z zewnątrz zimnem. Dla osób oczekujących wyjątkowej skuteczności dedykowane są nawet specjalne pakiety szybowe pozwalające pozyskiwać darmową energię cieplną!

Oferujemy okna plastikowe, również energooszczędne oraz pasywne.

Sposób na oszczędzanie
Efektowność i funkcjonalność

Efektowność i funkcjonalność

Ponieważ dla domowników liczą się nie tylko zagadnienia stricte techniczne, warto podkreślić, że design i energooszczędność okien mogą iść w parze. Schludny wygląd okien z odpowiednim współczynnikiem ciepła świadczy o ich jakości i gwarantuje wygodę korzystania z pomieszczeń. Przydatną opcją jest też mikrowentylacja – zapewniają ją nowoczesne okucia. W efekcie napływające do środka świeże powietrze nie ochładza wnętrza. Na atrakcyjny wygląd i komfort użytkowania wpływa też funkcja wielostopniowej regulacji uchyłu, dzięki której można otworzyć skrzydło okna w czterech położeniach – daje to pełną kontrolę nad stopniem wymiany powietrza w zależności od pory roku i panujących temperatur.

Nietypowe kształty okien - oferta indywidualna

W ofercie, jaką proponuje producent okien SAPOR z Poznania, znajdują się też tzw. okna nietypowe, które powstają na indywidualne zamówienie klienta. Charakteryzuje je wyjątkowy design i funkcjonalność, korzystna cena i wysoka jakość materiałów wykorzystanych w toku produkcji. Takie niestandardowe konstrukcje sprawiają, że zarówno zewnątrz, jak i w środku okno PCV prezentuje się unikatowo – elewacja ma niepowtarzalny charakter, podobnie jak pomieszczenia wewnątrz budynku. To idealne rozwiązanie w przypadku nowoczesnych domów, jak i tych poddawanych renowacji – zwłaszcza w przypadku starych kamienic.

Oferta indywidualna - nietypowe kształty
Okna szczególnego przeznaczenia – okna pasywne

Okna szczególnego przeznaczenia – okna pasywne

W kategorii okien energooszczędnych warto zwrócić uwagę na coraz popularniejsze okna pasywne. Są to produkty, które spełniają szczególne wymogi budownictwa pasywnego. Jest to budownictwo charakteryzujące się wysokim stopniem izolacyjności termicznej i wykorzystaniem energii odnawialnej, dzięki czemu do ogrzewania może wykorzystywać zarówno promieniowanie słoneczne, jak i ciepło emitowane przez ludzi i sprzęt domowy.

Okna spełniające takie wymogi muszą charakteryzować się odpowiednim współczynnikiem przenikania ciepła – Uw poniżej 0,8 W/m2K. Klienci często wybierają okna pasywne wykonane z PCV, ponieważ charakteryzuje je atrakcyjna cena przy korzystnych parametrach cieplnych i akustycznych.

Wymogi dla okien pasywnych

Co ważne, okna pasywne powinny spełniać konkretne wymagania określone przez Instytut Budynków Pasywnych w Darmstadt i charakteryzować się określonym całkowitym współczynnikiem przenikania ciepła (nie może przekraczać 0,8 W/m2K), w przypadku okna PCV zabudowanego współczynnik nie może być wyższy niż 0,85 W/m2K. Liczy się też przepuszczalność promieniowania słonecznego – tu współczynnik (g) musi wynosić powyżej 50%.

Wymogi dla okien pasywnych

Nasze produkty