Bramy segmentowe to funkcjonalne i efektowne rozwiązania pośród oferty bram garażowych. Zbudowane są z segmentów o profilu zamkniętym, wykonanych ze stalowej blachy ocynkowanej. Wypełnienie stanowi natomiast trudno palna, bezfreonowa pianka poliuretanowa.

Segmentowe bramy garażowe produkowane są na indywidualne zamówienie Klienta.

segmentowe bramy garażowe

Wymiary bramy mogą być dostosowane do otworu bramowego, którego wysokość nie przekracza 3000 mm, a maksymalna szerokość wynosi 5000 mm. Wszystkie elementy konstrukcyjne bramy są ze stali ocynkowanej. Ścianki segmentu bramowego tworzy blacha o grubości 0,5 mm. W niektórych wzorach grubość blachy dochodzi do 0,7 mm. Wypełnienie stanowi trudno palna, bezfreonowa pianka poliuretanowa, gwarantująca bezpieczeństwo oraz trwałość proponowanych przez nas bram. Sprężyny skrętne są również ocynkowane lub malowane proszkowo na kolor RAL 9006. Ich żywotność wynosi 15000 cykli i na życzenie Klienta może być zwiększona nawet do 25000 cykli. Boczne zakończenia segmentów po ocynkowaniu dodatkowa malowane są na kolor biały, zbliżony do RAL 9010, co znacznie poprawia estetykę wykonania całej bramy.

Z wyposażenia dodatkowego na specjalną uwagę zasługują napędy elektryczne.

brama garażowa z napędem elektrycznym

Nawet obsługiwana ręcznie brama segmentowa otwiera się wygodnie i łatwo, gdyż jej ciężar równoważony jest przez sprężynę skrętne, montowane na nadprożu. Do każdej bramy garażowej możliwe jest zamontowanie górnego napędu elektrycznego. Standardowo siła ciągu napędu przenoszona jest za pomocą szyny łańcuchowej. Opcjonalnie może to być pasek zębaty z tworzywa sztucznego (znacznie ciszej pracujący). W przypadku braku prądu dużym ułatwieniem będzie zastosowanie awaryjnego odryglowania bramy.

Więcej możliwości kolorystycznych

brama segmentowa

Jak dopasować kolor bramy do koloru okien czy elewacji budynku? Z pomocą przychodzą okleiny drewnopodobne Renolit. Oprócz podstawowych kolorów bram, dostępnych również u wielu innych producentów, oferujemy dodatkowo do wyboru ponad dwadzieścia odcieni oklein drewnopodobnych lub malowanie bram na dowolny kolor według palety RAL.

Mało miejsca na zamontowanie bramy?

Do montażu bramy segmentowej Interflex standardowo wymagane jest 200 mm wolnego nadproża, a w przypadku braku wystarczającego miejsca, po zastosowaniu specjalnych prowadnic do niskiego nadproża, może być zaledwie 70 mm. Boczna przestrzeń do zamontowanie bramy wynosi 100 mm na stronę. Konstrukcja bramy oparta jest na opatentowanym systemie „easy click”, zapewniającym bardzo łatwy i szybki montaż. Według naszej oceny czas montażu segmentowej bramy garażowej Interflex, w stosunku do bram wielu innych firm, może być skrócony prawie o połowę ! Każdy montażysta natychmiast odczuje zmianę i zauważy zwiększoną jakość wykonania detali bramy.