Okna PCV

Proponowane przez firmę SAPOR okna PVC to możliwość skorzystania z potencjału stolarki profili marki VEKA, której produkty mieszczą się w klasie A. Dostępne w ofercie realizacje różnią się pod względem konstrukcyjnym od standardowych produktów, dostępnych na rynku i w ofercie konkurencji. Istotnym elementem są profile okien VEKA, które dzięki trzymilimetrowej grubości ścianek oraz pięciomilimetrowej szerokości komór wewnętrznych uzyskują niezwykłą trwałość i stabilność. Jest to także efekt zastosowania większej ilości tworzywa PVC (nawet o 10% w stosunku do standardowych okien). Oferujemy okna plastikowe, energooszczędne oraz pasywne.

Jako producent, firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż dla Klientów najistotniejsze okazuje się jednak to, w jaki sposób tak perfekcyjnie opracowana konstrukcja stolarki PVC jest w stanie przełożyć się na wymierne korzyści. Taka konstrukcja okna PVC daje wysoką izolacyjność termiczną i idealną ochronę przed hałasem. Nietypowe, o wzmocnionej strukturze, mają też większą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Okna energooszczędne

Jeszcze bardziej ekonomiczne są okna energooszczędne, gdzie współczynnik przenikania ciepła U jest niski, im współczynnik ten jest niższy, tym wyższa energooszczędność okna plastikowego. Poniżej prezentujemy zestaw informacji na temat okien z naszej oferty.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się okna energooszczędne, których wybór wcale nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Aby podjąć świadomą decyzję w tym zakresie, warto wiedzieć, jakie są elementy składowe tego typu okien. Do najważniejszych należą profil okienny i izolacyjność cieplna, przy czym profil nie powinien osiągać wyższej izolacyjności niż 1,1 W/m2k. W przypadku okien energooszczędnych producent powinien zastosować szybę z potrójnym oszkleniem wypełnionym szlachetnym gazem (może to być argon lub krypton) i pokrytym powłoką niskoemisyjną o określonym stopniu przenikalności cieplnej – Ug minimum 0,7 W/m2K, ale nie niższy niż 0,3 W/m2k. Istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest również rama dystansowa, która powinna zostać zbudowana ze stali szlachetnej albo tworzywa sztucznego (lepiej unikać aluminium).

Okna plastikowe sposobem na oszczędzanie

W przypadku okien tego typu nasuwa się pytanie, jak zatrzymać całe ciepło w pomieszczeniu i zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Otóż najlepiej wybrać okna plastikowe z innowacyjną barierą termiczną. Jest to połączenie aerożelu w ramie i kilku warstw pianki poliuretanowej. Odpowiednia konstrukcja okna plastikowego, duża liczba komór i grubość ścianki profilu to gwarancja skutecznej ochrony przed napływającym z zewnątrz zimnem. Dla osób oczekujących wyjątkowej skuteczności dedykowane są nawet specjalne pakiety szybowe pozwalające pozyskiwać darmową energię cieplną!

Efektowność i funkcjonalność

Ponieważ dla domowników liczą się nie tylko zagadnienia stricte techniczne, warto podkreślić, że design i energooszczędność okien mogą iść w parze. Schludny wygląd okien z odpowiednim współczynnikiem ciepła świadczy o ich jakości i gwarantuje wygodę korzystania z pomieszczeń. Przydatną opcją jest też mikrowentylacja – zapewniają ją nowoczesne okucia. W efekcie napływające do środka świeże powietrze nie ochładza wnętrza. Na atrakcyjny wygląd i komfort użytkowania wpływa też funkcja wielostopniowej regulacji uchyłu, dzięki której można otworzyć skrzydło okna w czterech położeniach – daje to pełną kontrolę nad stopniem wymiany powietrza w zależności od pory roku i panujących temperatur.

Nietypowe kształty okien – oferta indywidualna

W ofercie, jaką proponuje producent okien SAPOR z Poznania, znajdują się też tzw. okna nietypowe, które powstają na indywidualne zamówienie klienta. Charakteryzuje je wyjątkowy design i funkcjonalność, korzystna cena i wysoka jakość materiałów wykorzystanych w toku produkcji. Takie niestandardowe konstrukcje sprawiają, że zarówno zewnątrz, jak i w środku okno PVC prezentuje się unikatowo – elewacja ma niepowtarzalny charakter, podobnie jak pomieszczenia wewnątrz budynku. To idealne rozwiązanie w przypadku nowoczesnych domów, jak i tych poddawanych renowacji – zwłaszcza w przypadku starych kamienic.

Okna szczególnego przeznaczenia – okna pasywne

W kategorii okien energooszczędnych warto zwrócić dodatkową uwagę na okna pasywne. Spełniają one szczególne wymogi budownictwa pasywnego (o wysokim stopniu izolacyjności termicznej, które dzięki temu może być ogrzewane przez promieniowanie słoneczne albo ciepło emitowane przez ludzi i sprzęt domowy). Takie produkty muszą charakteryzować się odpowiednim współczynnikiem przenikania ciepła – Uw poniżej 0,8 W/m2K. Wyróżnia się na przykład produkty z konstrukcją (z drewna, aluminium lub jednego i drugiego) składająca się z trzech szyb i ewentualnie pianki poliuretanowej. Klienci często wybierają okna wykonane z PVC – charakteryzuje je atrakcyjna cena przy korzystnych parametrach cieplnych i akustycznych.

Wymogi dla okien pasywnych

Co ważne, okna pasywne powinny spełniać konkretne wymagania określone przez Instytut Budynków Pasywnych w Darmstadt i charakteryzować się określonym całkowitym współczynnikiem przenikania ciepła (nie może przekraczać 0,8 W/m2K), w przypadku okna PCV zabudowanego współczynnik nie może być wyższy niż 0,85 W/m2K. Liczy się też przepuszczalność promieniowania słonecznego – tu współczynnik (g) musi wynosić powyżej 50%.