Proponowane przez firmę SAPOR okna PCV to możliwość skorzystania z potencjału stolarki profili marki VEKA, której produkty mieszczą się w klasie A. Dostępne w ofercie realizacje różnią się pod względem konstrukcyjnym od standardowych produktów, dostępnych na rynku i w ofercie konkurencji. Istotnym elementem są profile okien VEKA, które dzięki trzymilimetrowej grubości ścianek oraz pięciomilimetrowej szerokości komór wewnętrznych uzyskują niezwykłą trwałość i stabilność. Jest to także efekt zastosowania większej ilości tworzywa PCV (nawet o 10% w stosunku do standardowych okien).

Jako producent, firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż dla Klientów najistotniejsze okazuje się jednak to, w jaki sposób tak perfekcyjnie opracowana konstrukcja stolarki PCV jest w stanie przełożyć się na wymierne korzyści. Taka konstrukcja okna PCV daje wysoką izolacyjność termiczną i idealną ochronę przed hałasem. Okna nietypowe, o wzmocnionej strukturze, mają też większą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

 • Okna PCV veka

  VEKA

  Okna plastikowe Veka to eleganckie profile plastikowe oraz klasyczny wygląd. Veka to również rewelacyjny system zastosowanych uszczelek i komór, który gwarantuje szczelność i codzienne oszczędzanie na opłatach za prąd, gaz lub olej. Okna z profili PCV klasy A, to sprawdzone rozwiązania i dobry wybór na lata.

  Zobacz więcej

 • Najwyższej klasy okna PCV Gealan

  GEALAN

  Okna plastikowe Gealan to produkt najwyższej klasy. Okna te mają świetne właściwości termoizolacyjne dzięki zastosowaniu kilku komór w ramie i skrzydle. Dzięki spójnemu systemowi rozmieszczenia uszczelek została osiągnięta bardzo dobra izolacyjność cieplna. Wzmocnienia stalowe ramy i skrzydeł dają profilom doskonałą stabilność i trwałość.

  Zobacz więcej

 • Typowy skandynawski design okien Danline

  DANLINE

  System PCV Danline ma wiele do zaoferowania pod kątem wzornictwa. Jest to typowy, skandynawski design, z ciekawym kształtem profili i specjalnymi okuciami umożliwiającymi różne sposoby otwierania.  W oknach Danline zamontowano zestaw uszczelek gwarantujących doskonałą izolację akustyczną i cieplną.

  Zobacz więcej

Okna energooszczędne

Jeszcze bardziej ekonomiczne są okna energooszczędne, gdzie współczynnik przenikania ciepła U jest niski, im współczynnik ten jest niższy, tym wyższa energooszczędność okna plastikowego. Poniżej prezentujemy zestaw informacji na temat okien z naszej oferty.

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się okna energooszczędne, których wybór wcale nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Aby podjąć świadomą decyzję w tym zakresie, warto wiedzieć, jakie są elementy składowe tego typu okien. Do najważniejszych należą profil okienny i izolacyjność cieplna, przy czym profil nie powinien osiągać wyższej izolacyjności niż 1,1 W/m2k. W przypadku okien energooszczędnych producent powinien zastosować szybę z potrójnym oszkleniem wypełnionym szlachetnym gazem (może to być argon lub krypton) i pokrytym powłoką niskoemisyjną o określonym stopniu przenikalności cieplnej - Ug minimum 0,7 W/m2K, ale nie niższy niż 0,3 W/m2k. Istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest również rama dystansowa, która powinna zostać zbudowana ze stali szlachetnej albo tworzywa sztucznego (lepiej unikać aluminium).

Sposób na oszczędzanie

W przypadku okien tego typu nasuwa się pytanie, jak zatrzymać całe ciepło w pomieszczeniu i zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Otóż najlepiej wybrać okna plastikowe z innowacyjną barierą termiczną. Jest to połączenie aerożelu w ramie i kilku warstw pianki poliuretanowej. Odpowiednia konstrukcja okna, duża liczba komór i grubość ścianki profilu to gwarancja skutecznej ochrony przed napływającym z zewnątrz zimnem. Dla osób oczekujących wyjątkowej skuteczności dedykowane są nawet specjalne pakiety szybowe pozwalające pozyskiwać darmową energię cieplną!

Sposób na oszczędzanie
Efektowność i funkcjonalność

Efektowność i funkcjonalność

Ponieważ dla domowników liczą się nie tylko zagadnienia stricte techniczne, warto podkreślić, że design i energooszczędność okien mogą iść w parze. Schludny wygląd okien z odpowiednim współczynnikiem ciepła świadczy o ich jakości i gwarantuje wygodę korzystania z pomieszczeń. Przydatną opcją jest też mikrowentylacja – zapewniają ją nowoczesne okucia. W efekcie napływające do środka świeże powietrze nie ochładza wnętrza. Na atrakcyjny wygląd i komfort użytkowania wpływa też funkcja wielostopniowej regulacji uchyłu, dzięki której można otworzyć skrzydło okna w czterech położeniach – daje to pełną kontrolę nad stopniem wymiany powietrza w zależności od pory roku i panujących temperatur.

Bilans energetyczny

Pod kątem oszczędności warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, jaką jest bilans energetyczny. Aby maksymalnie obniżyć koszty związane z ogrzewaniem i chłodzeniem budynku, trzeba wziąć pod uwagę czynniki atmosferyczne i charakterystyczne dla poszczególnych pór roku warunki cieplne. Ponieważ w naszej strefie klimatycznej nie cieszymy się zbyt dużą liczbą dni słonecznych, najlepiej wybrać okna z plastiku charakteryzujące się dobrymi parametrami izolacyjnymi. Taki wybór pozwoli cieszyć się dobrą jakością produktu, zaś jego cena będzie równie atrakcyjna.

Bilans energetyczny
Najlepszy wybór

Najlepszy wybór

Reasumując, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów – współczynnik przenikania ciepła, elementy składowe okna z oszkleniem i ramką dystansową, a także szczelność (czyli przepuszczalność powietrza) i zdolności izolacyjne. Świadomość powyższych zagadnień pomoże podjąć dobrą decyzję dotyczącą wyboru idealnych okien energooszczędnych.

Oferta indywidualna - nietypowe kształty

W ofercie, jaką proponuje producent okien SAPOR z Poznania, znajdują się też tzw. okna nietypowe, które powstają na indywidualne zamówienie klienta. Charakteryzuje je wyjątkowy design i funkcjonalność, korzystna cena i wysoka jakość materiałów wykorzystanych w toku produkcji. Takie niestandardowe konstrukcje sprawiają, że zarówno zewnątrz, jak i w środku okno PCV prezentuje się unikatowo – elewacja ma niepowtarzalny charakter, podobnie jak pomieszczenia wewnątrz budynku. To idealne rozwiązanie w przypadku nowoczesnych domów, jak i tych poddawanych renowacji – zwłaszcza w przypadku starych kamienic.

Jednocześnie konstrukcje nietypowe to sposób na dodatkowe podświetlenie pomieszczeń, w których nie da się zastosować standardowych rozwiązań o klasycznych wymiarach. W naszej ofercie znajdują się okna plastikowe o wszystkich kształtach i zgięciach, które można dopasować do oczekiwań zamawiającego i charakteru zabudowy. Ponadto te wyjątkowo trwałe i solidne okna powstają wyłącznie z profili dostarczanych przez cenionych w branży producentów.

Oferta indywidualna - nietypowe kształty
Okna szczególnego przeznaczenia – okna pasywne

Okna szczególnego przeznaczenia – okna pasywne

W kategorii okien energooszczędnych warto zwrócić dodatkową uwagę na okna pasywne. Spełniają one szczególne wymogi budownictwa pasywnego (o wysokim stopniu izolacyjności termicznej, które dzięki temu może być ogrzewane przez promieniowanie słoneczne albo ciepło emitowane przez ludzi i sprzęt domowy). Takie okna muszą charakteryzować się odpowiednim współczynnikiem przenikania ciepła – Uw poniżej 0,8 W/m2K. Wyróżnia się na przykład produkty z konstrukcją (z drewna, aluminium lub jednego i drugiego) składająca się z trzech szyb i ewentualnie pianki poliuretanowej. Klienci często wybierają okna wykonane z PCV – charakteryzuje je atrakcyjna cena przy korzystnych parametrach cieplnych i akustycznych. Producent gwarantuje zwiększoną głębokość ramy okiennej – okna tego typu mają przyczynić się do większej szczelności budynku.

Wymogi dla okien pasywnych

Co ważne, okna pasywne powinny spełniać konkretne wymagania określone przez Instytut Budynków Pasywnych w Darmstadt i charakteryzować się określonym całkowitym współczynnikiem przenikania ciepła dla okna (nie może przekraczać 0,8 W/m2K), w przypadku okna PCV zabudowanego współczynnik nie może być wyższy niż 0,85 W/m2K. Liczy się też przepuszczalność promieniowania słonecznego – tu współczynnik (g) musi wynosić powyżej 50%.

Wymogi dla okien pasywnych
Charakterystyczna konstrukcja i szyby

Charakterystyczna konstrukcja i szyby

Wyjątkowe właściwości okien pasywnych wynikają z ich charakterystycznej konstrukcji. Chodzi o wspominane potrójne szklenie, ale znaczenie ma nawet przestrzeń między szybami  – wypełnia się ją gazem szlachetnym. Same szyby o charakterystycznym współczynniku Ug=0,6 W/(m²K) lub Ug=0,5 W/(m²K) pokrywa się z kolei powłoką niskoemisyjną, które przyczyniają się do zniwelowania strat ciepła drogą promieniowania na linii szyba – otoczenie. Taką powłoką pokrywa się zwykle zarówno część zewnętrzną szyby wewnętrznej, jak i wewnętrzną część szyby zewnętrznej (idealnie sprawdza się to w chłodnym klimacie). Rzadziej pokrywa się tą powłoką tylko jedną z szyb. Stratom ciepła zapobiega też powłoka refleksyjna, którą nakłada się na wewnętrzną stronę szyby. Ponadto ramka dystansowa powinna zostać wykonana z materiału o niskiej przewodności cieplnej – w przypadku okien pasywnych jest osadzona dużo głębiej w ramie okiennej niż w standardowych oknach PCV.

Takie okna najlepiej kupić bezpośrednio od producenta, np. z firmy SAPOR w Poznaniu.

Stolarka PCV

Reasumując, budowa domu to ogromna inwestycja, dlatego warto zastanowić się co wybrać, czy ma to być stolarka PCV, czyli wykonanie okien na zamówienie lub gotowe plastikowe okna PCV.

Nie należy sugerować się jedynie ceną. Niska cena często nie idzie w parze z jakością. Kiedy zdecydujemy się na nietypowe rozwiązania, wtedy cena też wzrośnie.

Siedziba firmy SAPOR, producenta wysokiej jakości okien, to miejscowość Niepruszewo, położona niedaleko Poznania. Terenem działań firmy jest nie tylko Poznań, firma ma też swoich przedstawicieli w wielu rejonach kraju i od kilkunastu lat funkcjonuje na rynku europejskim.

Nasze produkty